Ekoporadna Praha 10

Činnost environmentálního poradenství naše ekocentrum provozuje od roku 2010. Máte-li dotaz nebo hledáte radu, kontaktujte nás! Bezplatně nabízíme radu či konzultaci v tématech ochrany přírody a životního prostředí na území hl. m. Prahy, šetrného zahradničení a zvyšování městské biodiverzity. Rádi Vám řekneme, jak se přidat k ochráncům přírody nebo předáme zkušenost, jak úspěšně uspořádat dobrovolnickou či sousedskou akci. Dle specifikace dotazu poradíme kontakty na další případné odborníky a informační zdroje.

Do portfolia našich ekoporadenských aktivit vedle bezplatného poradenství patří dále činnosti propagační, publikační a osvětová. Pravidelně se prezentujeme na veletrhu neziskových organizací NGO Market, příležitostně publikujeme tematické články a dosud jsme vydali tyto osvětové letáky z oblasti životního prostředí ve městě:

Naše Ekoporadna Praha 10 je od roku 2011 součástí společného konsorcia pražského environmentálního poradenství Ekoporadny Praha, které je dlouhodobě od roku 2012 podporováno hl. m. Prahou. V roce 2015 bylo pražské ekoporadenství podpořeno organizací Lesy hl. m. Prahy. Od roku 2017 funguje naše místní bezplatné ekoporadenství také za dotační podpory MČ Praha 10.