Naše Malešice

Dobrovolná iniciativa občanů Prahy 10 Naše Malešice je volné sdružení dobrovolníků z místních spolků i dalších spolupracujících sousedů, kteří mají k Malešicím mnohaletý vřelý citový vztah. Z většiny se jedná o zdejší rodáky, případně o sousedy a přátele, kteří zde dlouhodobě žijí nebo působí v místních spolcích. Své aktivity iniciativa pořádá převážně pod hlavičkou naší ZO ČSOP „Natura, quo vadis?“.

Iniciativa Naše Malešice působí od roku 2011. Založili ji předseda místní základní organizace ochránců přírody Tomáš Klouček a architekt David Mateásko, ke kterým se postupně přidali další. Členové iniciativy společně s naším malešickým ekocentrem pořádají akce pro veřejnost, a dále jsou pořádány také některé vlastní akce z řad členů iniciativy. Na samostatných webových stránkách je provozován celoroční Kalendář akcí v Malešicích, ve kterém naleznete pozvánky naší i ostatních místních organizací a spolků.

Každoročně probíhá setkání místních organizací a spolků a dlouhodobě v naší čtvrti úspěšně funguje spolupráce a síťování mezi nově působícími organizacemi a těmi, které jsou v Malešicích již stálicemi. O cílech iniciativy Naše Malešice a jejích členech, spolupracujících organizacích, projektech a (nejen) našem úspěšném komunitním působení v Malešicích se dočtete více na samostatných stránkách www.malesice.eu.

malesice.eu